Пластични Бамбус од Кина Извозник за базен декорација

Пластични Бамбус од Кина Извозник за базен декорација
Краток опис:

пластични бамбус

Кол: 20mm, 40mm, 60mm, 80mm и 100mm

Должина: 1000mm или како на барање на купувачот

MOQ: 500 метри

Бои: зелена, жолта, тутун или кориснички


детали за производот

Тагови производ

пластични бамбус

Некои дизајни на производи на вештачки бамбус серија:

https://www.beatlespark.com/products/artificial-bamboo/artificial-bamboo-products

Natural bamboo is widely used in application of the decoration for people’s everyday life, as people consider bamboo to be a vital plant. They could be used for wall, fence, or roof structure. But the weakness is they could not last too long time, easily rot, break. Difficult to control the diameter. So with the time going, and new technology used, people start to use materials like synthetic resin, plastic or metal to simulate the bamboo for decoration. Plastic or metal bamboo has lots of diameters for choices, 20-100mm or even 200mm are available, just need tooling, etc to customize. The color or texture is ok for customized too. The strength and lifespan of the artificial bamboo are long, do not take much time for maintenance. Plastic bamboo and metal bamboo could be assembled to fence, border for garden, lawn’s edging.

1. Опис на производот за пластика бамбус:

Бамбус стапчиња, исто така, се нарекува бамбус столбови. Имитиран бамбус се долг животен век, без одржување, без корозија, не изгние и изгледа домот. Значи, тие се добредојдени од страна на клиентите. Тие би можеле да се користи со проекти тропски-тематските дома подобрување или отворено градина или парк декорација. Тие ќе бидат е исклучително разновиден и може да се користи и во двете станбени и комерцијални објекти декорација.

2. Карактеристики на пластика бамбус:

Материјал: Висока густина ЈП
дијаметри Нормално има 20mm, 40mm, 60mm, 80mm и 100mm
Должина: 1000mm или како на барање на купувачот
10-15 години животен век
Бои: зелена, жолта, тутун или кориснички
без пукнатини, УВ доказ,  Отпорен на корозија

3. Алатки на пластика бамбус:

Јаже.

4. Примена на пластика бамбус:

За огради, дрвести структури, и trellises на вашиот двор, дом, канцеларија, или други омилени простор; или од областа на сценско место, паркови, зоолошки градини, забавни паркови, одморалишта, летни село, народната култура село, хотели, вили, плажа, базен, рекреација самопослуга, скара бар, земјоделски, градинарски и други места за одмор. 

Исто така, може да се користи за вода карактеристики во езерца.

5. Испорака, Шпедиција, Инкотермс, начин на плаќање и примерок политика на  пластика бамбус:

1) Испорака: 10-30 дена по уплатата примена. Зависи од количината. Прилагодено предмети ќе потрае подолго време.
2) Испорака по курир или поморски транспорт.
3) Инкотермс: ФОБ, CIF, DDU или DDP. Некои земји не може да се примени DDU и ДДП.
4) Начин на плаќање: T / T, Western Union или Paypal (6% доплата ќе бидат платени од страна на купувачот)
5) политика Пример: бесплатни примероци, задолжен курир да се плати од страна на купувачите.

Воведување 6. Друштвото на пластика бамбус:

Xiamen Битлси градежен материјал копродукции, Ltd, ние сме една од водечките компании за синтетички сламен покрив, синтетички бамбус, вештачки ограда, вештачки кората, итн во Кина. Тие се 100% симулација. Некои од нив може да биде огноотпорни и водоотпорен. Ние секогаш развој на нови модели во согласност со барањата на нашите клиенти. Нашата главна на пазарот во Кина, но ние ќе се обидеме да се отвори во странство на пазарот во последниве години. Ние, исто така, трговијата со отворен WPC ѕид панел и тротоарите, полиестер волна, челик жица мрежа, итн Добредојдовте вашата истрага за нас.

 

пластични бамбус


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !